KONAK
ÖN KAYIT
KURS PROGRAMLARIMIZ YAYINLARIMIZ ÖSYM SINAV TAKVİMİ YEDİİKLİM DENEME SINAVLARI YEDİİKLİM SINAV SONUÇLARI REHBERLİK FOTOĞRAF - VİDEO GALERİ ANKET
Bize Nereden Ulaştınız?
Türkiye'nin En Başarılı Eğitim Kurumunda Uygulanan
YÖKDİL Kurs Programlarımız
 
 

 

 

YÖKDİL KURS PROGRAMI

 

 

HAFTASONU  GRUBU

 

 

KURS GÜNLERİ:

CUMARTESİ - PAZAR

KURS SAATLERİ:

14:25 - 19:50
 

 

PROGRAM DETAYLARI İÇİN 0232 482 0 532'yi ARAYIP YDS / YÖKDİL OFİSLERİMİZLE GÖRÜŞEBİLİRSİNİZ.

 

 
 

SINAV BAŞVURULARI ELEKTRONİK ORTAMDA www.yokdil.yok.gov.tr İNTERNET ADRESİ ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR. YÖKDİL SINAVINA, YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARIMIZDA LİSANSÜSTÜ EĞİTİM; TUS, DUS, EUS ve DOÇENTLİK SINAVINA BAŞVURMAK İSTEYEN ADAYLAR İLE ÜNİVERSİTELERCE AKADEMİK YÜKSELTMELERDE KENDİLERİNDEN AKADEMİK DİL YETERLİLİĞİ PUANI İSTENEN ADAYLAR KATILABİLİR.

 

* YÖKDİL HAZIRLIK KURSLARIMIZIN İÇERİĞİ;

1. Kelime Bilgisi

2. Okuma-Anlama Becerisi

3. Çeviri Becerisi

4. Dilbigisi Öğretimi
 

 

* YÖKDİL NEDİR? KAÇ YIL GEÇERLİDİR? KİMLER KATILABİLİR?

 

YÖKDİL sınavı, YÖK Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmektedir.
 

YÖKDİL sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir.
 

YÖKDİL sınavı ilk kez 5 Mart 2017 tarihinde tek oturumda 30 ilimizde gerçekleştirilmiştir. 
 

YÖKDİL sınav Başvuruları http://yokdil.yok.gov.tr adresinden yapılmaktadır.
 

YÖKDİL geçerliliğine ilişkin düzenlemeler YDS ile aynı olacaktır.
 

YÖKDİL yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir.
 

YÖKDİL sınavında YDS sınavında olduğu gibi, doktora başvurusunda en az 55, doçentlik başvuru sürecinde de en az 65 olması gerekmektedir.

 

YÖKDİL'de 3 alanda yapılan sınavlar eşdeğer olup, adaylar kendi disiplinleri ve yetkinliklerini dikkate alarak hangi alandaki sınava girmek istediklerine karar verecektir. 

 

* Kursumuz hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan biz sizi arayalım formunu doldurmanız yeterlidir. Formu doldurduktan sonra YÖKDİL - YDS eğitim danışmanlarımız en kısa zamanda sizinle iletişime geçeçektir.

 Şube Seçiniz
Adınız - Soyadınız *
Telefonunuz *
E-Posta *
Mesajınızın Konusu *
Mesajınız *
Yapacağınız başvuru ile paylaşacağınız bilgiler sizinle irtibata geçebilmek ve asıl kayıt işlemlerinizi tamamlamak üzere onayınızı almak için kullanılır. Bu başvuru formunun yasal olarak bir bağlayıcılığı yoktur.
KONAK
0 (232) 482 0 532
KARŞIYAKA
0 (232) 364 15 15
BİZE HEMEN ULAŞIN